Rozhliadni sa na svet tam dole zo sveta tam hore...

Klasická výstupová trasa na Gerlachovský štít cez Velickú próbu začína na Sliezskom dome a patrí ku stredne náročným túram. Fyzicky intenzívnejší začiatok postupne vystriedajú zaujímavé úseky s ľahším lezením, z ktorých sa nám postupne ukážu ako na dlani celé Tatry. Ak si zdatnejší turista a máš chuť na menej frekventovanú trasu než normálku, môžeme na výstup zvoliť tzv. Tatarkovu ferátu alebo Martinovku, ktorej záverečný hrebeň patrí k tomu najkrajšiemu, čo naše Tatry ponúkajú. Z vrcholu zostúpime cez Batizovskú próbu k Batizovskému plesu a okruh zakončíme magistrálou naspäť pri Sliezskom dome.

 • osoba
  380 Eur
 • osoby
  420 Eur
 • osoby
  460 Eur

* pri skupine 3 hostí je výstup možný iba klasickou trasou za letných podmienok

** pri výstupe Martinovkou alebo pri zimnom výstupe je cena pri skupine 1 osoba 420 Eur, pri skupine 2 osôb 460 Eur

Darovať zážitok

Lomnický štít bol dlho považovaný za najvyšší vrchol Tatier. V 20. storočí bol sprístupnený lanovkou a na jeho úpätí bolo vybudované známe lyžiarske stredisko. Komerčný nádych Lomnického štítu má aj svoje pozitíva - okrem kávičky či piva na vrchole môžeme na nástup využiť lanovku do Lomnického sedla. Vďaka tomu odpadá dlhý nástup dolinou. Klasická výstupová trasa z južnej strany preto patrí medzi ľahšie a veľmi populárne túry - ideálna túra pre začiatočníkov. Ak sa však nebojíš výšok, môžeme si naservírovať exponovanejšiu Tatarkovu ferátu do Téryho kuloáru a výstup dokončiť záverom Jordánky. Pokiaľ si chceš vyskúšať ľahšiu lezeckú túru, nie je lepšej voľby než krásna vzdušná Birkenmajerova hrana!

 • osoba
  300 Eur
 • osoby
  320 Eur
 • osoby
  360 Eur

 * pri skupine 3 hostí je výstup možný iba klasickou trasou za letných podmienok

** pri výstupe cez Tatarkovu ferátu alebo Birkenmajerovu hranu je cena pri skupine 1 osoba 340 Eur, pri skupine 2 osôb 380 Eur

*** pri výstupe z Hrebienka cez Jordánku alebo Téryho kuloár je cena pri skupine 1 osoba 400 Eur, pri skupine 2 osôb 460 Eur

Darovať zážitok

Ľadový štít je najvyšším vrcholom v hlavnom hrebeni Tatier. Zo severnej strany dominuje svojím výrazným tvarom, preto ho Poliaci v minulosti dlho považovali za najvyšší štít celých Tatier. Klasická výstupová trasa zo strany Malej Studenej doliny cez Ľadového koňa je príjemne vzdušná a patrí k nezabudnuteľným zážitkom. Pre fajnšmekrov odporúčam traverz Ľadových štítov, ktorý patrí k najkrajším a najnáročnejším vysokohorským túram v Tatrách. Výstup na Ľadový štít je pri nástupe z Hrebienka relatívne dlhý, no parádne výhľady z vrcholu určite stoja za všetku tú námahu.

 • osoba
  380 Eur
 • osoby
  420 Eur
 • osoby
  460 Eur

* pri skupine 3 hostí je výstup možný iba klasickou trasou za letných podmienok

** pri výstupe hrebeňom cez Malý Ľadový štít je cena pri skupine 1 osoba 420 Eur, pri skupine 2 osôb 460 Eur

Darovať zážitok

Východiskovým bodom na Pyšný štít je Téryho chata, odkiaľ môžeme na vrchol vystúpiť z dvoch strán - zo strany Bachledovho žľabu alebo zo strany Malého Pyšného štítu. Ak si skúsenejší a máš chuť na poriadnu výzvu, spojíme túru na Pyšné štíty s traverzom až na Lomnický štít, na ktorý budeme pokračovať Jordánovou cestou. Fyzicky a technicky ide o jednu  z najnáročnejších túr v Tatrách, no svojou monumentálnosťou a rôznorodosťou táto túra určite poteší každého skúseného milovníka vysokohorskej turistiky.

 • osoba
  400 Eur
 • osoby
  460 Eur
Darovať zážitok

Východiskom na Kežmarský štít je Skalnaté pleso, z ktorého klasická výstupová trasa pokračuje zo Skalnatej doliny cez Huncovské sedlo až na vrchol. V jarnom období ide peknú ľahkú túru, počas ktorej sa naučíme chodiť s mačkami a čakanom - výborná príprava na niektorú z ľahších alpských túr. Pokiaľ sa rozhodneš túru absolvovať v letnom období, trasu nasmerujeme cez Veľkú Svištovku s pokračovaním na Malý Kežmarský štít, z ktorého sa pozrieme do 900-metrovej hĺbky najväčšej tatranskej steny. Ľahkým hrebeňom budeme pokračovať na hlavný vrchol a pri zostupe si ako bonus naservírujeme aj neďaleký Huncovský štít. Za jeden deň tri významné tatranské vrcholy, ktoré nám pri priemernej kondícii nezaberú viac než 6-7 hodín.

 • osoba
  380 Eur
 • osoby
  420 Eur
 • osoby
  460 Eur
Darovať zážitok

Klasická výstupová trasa na Vysokú patrí medzi stredne náročné túry. Východiskom je Popradské pleso, z ktorého začneme výstup malebnou Zlomiskovou dolinou do Dračieho sedla a ďalej žľabom až na samotný vrchol. Následne zostúpime cez Kohútik na Chatu pod Rysmi (najvyššie položenú chatu v Tatrách), z ktorej sa po turistickom chodníku vrátime naspäť na Popradské pleso. Celkovou krásou a rozmanitosťou jedna z najkrajších tatranských túr! Pokiaľ si zdatnejší turista a nebojíš sa výšok, môžeme spolu preliezť celú Korunu Vysokej.

 • osoba
  380 Eur
 • osoby
  420 Eur
 • osoby
  460 Eur

 * pri skupine 3 hostí je výstup možný iba klasickou trasou za letných podmienok

** pri absolvovaní Koruny Vysokej je cena pri skupine 1 osoba 420 Eur, pri skupine 2 osôb 460 Eur

Darovať zážitok

Bradavica tvorí najvyšší bod hrebeňa medzi Velickou, Slavkovskou a Veľkou Studenou dolinou. Svojou blízkou polohou, nádhernými výhľadmi a zaujímavými výstupovými trasami patrí k najkrajším tatranským túram. Klasická výstupová trasa zo Sliezskeho domu cez Kvetnicový žľab patrí k stredne ťažkým túram. Zdatnejší hostia majú na výber pekný hrebeň z Východnej Vysokej cez Zvodnú lávku, z ktorej postupne navštívime všetky štyri vrcholčeky Bradavice. Ak si budeš chcieť na záver spestriť túru ľahkým lezením, naservírujeme si ako čerešničku na torte exponovanú hranu na susednú Rohatú vežu.

 • osoba
  380 Eur
 • osoby
  420 Eur
 • osoby
  460 Eur

* pri skupine 3 hostí je výstup možný iba klasickou trasou za letných podmienok

** pri výstupe hrebeňom z Východnej Vysokej je cena pri skupine 1 osoba 420 Eur, pri skupine 2 osôb 460 Eur

Darovať zážitok

Túra na Prostredný hrot je dlhá a rozmanitá – od žľabov, hrebeňov a rámp, až po ľahké lezenie vo vrcholovej stene. Východiskovým bodom túry je Hrebienok, z ktorého v jarnom období výstup pokračuje zo strany Veľkej Studenej doliny dlhým vysneženým žľabom do Štrbiny za Prostredným a ďalej ľahkým lezením na vrchol. Ide o komplexnú túru alpského charakteru s kombináciou výstupu na mačkách a ľahkým skalným lezením. V letnom období je vhodnejšou alternatívou výstup zo strany Téryho chaty cez Dubkeho  lávky. Z vrcholu zostúpime do Sedla pred Prostredným a dlhým žľabom do Malej Studenej doliny. Technickou náročnosťou patrí Prostredný hrot k ťažším no silne zážitkovým vysokohorským túram.

 • osoba
  400 Eur
 • osoby
  460 Eur
Darovať zážitok

Túry na štíty ako Satan, Ganek, Končistú, Kriváň či Rysy patria k tomu najkrajšiemu, čo Vysoké Tatry ponúkajú. Satan (2422 m), Končistá (2537 m) či Baranie rohy (2526 m) patria k technicky ľahším túram - ideálne pre začiatočníkov, ktorí chcú zo značených turistických chodníkov postupne prejsť v sprievode horského vodcu do náročnejšieho vysokohorského terénu. Milovníci exponovaných hrebeňov si prídu na svoje na Ganku (2462 m), ktorého záverečná časť s luftom vľavo a ešte väčším luftom vpravo zoberie dych nejednému odvážlivcovi. Ak si ešte nebol na Rysoch (2503 m) a nemáš chuť zaradiť sa do davu na normálke, naservírujeme si pekný západný hrebeň s výhľadmi na najväčšie tatranské pleso Morské oko. Ďalšou krásnou túrou je kráľovský Kriváň (2494 m), na ktorý namiesto preplneného turistického chodníka vylezieme hrebeňom ponad čarovnú Nefcerku.

 • osoba
  380 Eur
 • osoby
  420 Eur
 • osoby
  460 Eur

* výstupy uvedenými trasami na Rysy a Kriváň je možné absolvovať v skupine najviac 2 hostí

Darovať zážitok