Spoznaj nové krajiny a zaži trochu exotiky v horstvách mimo Európy...

Klasická výstupová trasa na Kazbek nie je technicky náročná, no je relatívne dlhá, takže je nevyhnutná dobrá fyzická kondícia a aklimatizácia. Výstup na Kazbek začneme z dediny Stepantsminda, odkiaľ vystúpime na chatu Bethlemi (3653 m). Ďalší deň absolvujeme ľahkú aklimatizačnú túru v okolí chaty. Nasledovné tri dni budú vyhradené na vrcholový pokus. Ak budeme mať šťastie na počasie, odmenou na vrchole nám budú jedny z najlepších výhľadov na Kaukaze. Trvanie celej akcie vrátane letu z/do Tbilisi je 8 dní.

  • až 4 osoby
    cena dohodou
Darovať zážitok

Východiskom na Ušbu je mestečko Mestia. Prvé dva dni po príjazde budeme mať vyhradené na aklimatizačnú túru. Následne sa podľa aktuálnych snehových podmienok rozhodneme pre výstup na severný vrchol Ušby buď z južnej strany z ľadovca Gul alebo zo severnej strany cez Ušbinské plató. Na výstup a zostup budeme mať vyhradené 4 dni. Ušba je fyzicky aj technicky veľmi náročný kopec, takže výborná fyzická kondícia a skúseností s alpskými túrami na strmom snehu a ľade sú základným kameňom úspechu. Trvanie celej akcie vrátane letu z/do Kutaisi je cca 8 dní.

  • osoba
    cena dohodou
Darovať zážitok

Kombinácia cestovateľského zážitku v exotickej Perzii a technicky nenáročný výstup robia z Damavandu populárny cieľ pre turistov z celého sveta. Napriek relatívne nízkej náročnosti netreba podceniť fyzickú stránku výstupu - predsa len ide o kopec vyšší než Elbrus a lanovka ani ratrak vás tu pod vrchol nevyvezie...

  • až 4 osoby
    cena dohodou
Darovať zážitok