Navštív strechu Európy a pokochaj sa výhľadmi z najvyšších alpských končiarov...

Grossglockner je ideálnym cieľom pre všetkých tých, ktorí chcú z tatranských a nórskych končiarov postupne prejsť na vyššie kopce v Alpách. Túru začneme výstupom na chatu Studlhutte, ktorá je široko-ďaleko známa svojou výbornou kuchyňou. Ďalší deň vystúpime na vrchol klasickou trasou cez Kleinglocker a vzdušnú štrbinu Glocknerscharte. Ak máš základné skúsenosti s lezením na skale, môžeme si namiesto normálnej výstupovej trasy naservírovať krásny hrebeň Studlgrat - jednoznačne jedna z top túr v Alpách! Na Grossglockneri sa zároveň otestuješ, ako zvládaš výšku nad 3000 metrov a následne môžeme zamieriť za ďalšími alpskými velikánmi ako napríklad Matterhorn či Mont Blanc.

 • osoba
  900 Eur
 • osoby
  1000 Eur
Darovať zážitok

Východiskom na Matterhorn je švajčiarske mestečko Zermatt. Ešte pred výstupom si dáme ľahkú aklimatizačnú túru na neďalekých menších bratov Klein Matterhorn a Breithorn. Samotný výstup na Matterhorn začneme z Hornliho chaty a pokiaľ budeme dostatočne rýchli, stihneme z vrcholu ešte v ten deň záverečnú lanovku do Zermattu. Matterhorn je najťažší z ponúkaných alpských štítov, takže výborná fyzická kondícia a skúsenosti s ľahkým skalným lezením sú základom pre úspech.

 • osoba
  1900 Eur

* cena zahŕňa aj aklimatizačnú túru

Darovať zážitok

Mont Blanc hrdo tróni nad známym horským mestečkom Chamonix. Každoročne sem mieria tisícky návštevníkov, aby sa rozhliadli z najvyššieho alpského vrcholu. V porovnaní s inými vrcholmi výstup na Mont Blanc nie je technicky náročný, no je najvyšší. To v praxi znamená nutnosť aklimatizácie, ktorú zvyčajne realizujeme túrou na Petite Verte. Následne sa podľa podmienok rozhodneme pre výstup na Mont Blanc buď z chaty Cosmique, alebo cez chatu Guoter. Výstup trvá dva dni s prespaním na niektorej zo spomínaných chát a ponúka jedinečný zážitok priamo v srdci tohto alpského velikána.

 • osoba
  2700 Eur
 • osoby
  3000 Eur

*  cena zahŕňa aj aklimatizačné túry

Darovať zážitok