Zaži aspoň raz Nórsko na lyžiach a sám zistíš, že krajina trolov je naozaj najlepšou skialpovou destináciou na svete...

Oblasť Romsdalu sa stala mojou srdcovkou počas dvoch polročných pobytov ešte za mojich študentských čias. Aj vďaka tomu poznám tunajšie hory takmer ako rodné Tatry. Centrom Romsdalu je mestečko Åndalsnes, ktoré je ľahko dostupné z mesta Molde. Oblasť susedí aj s neďalekými lokalitami ako Eresfjord či Sunndal, a ponúka tak nespočetné možnosti pre ľahšie jednodňové túry aj náročnejšie viacdňové prechody. Či už si milovník rozsiahlych prašanových plání alebo strmších žľabov, na svoje si tu prídu všetci. A nezaskočí nás pri tom ani zlé počasie či lavínové nebezpečenstvo. Vďaka dôkladnej znalosti tunajších hôr urobím všetko preto, aby sme naplno využili každý deň tvojho pobytu v tejto prekrásnej časti Nórska.

 • až 4 osoby
  1450 Eur / osoba
Darovať zážitok

Sunnmøre je susednou oblasťou Romsdalu. Leží na západnom pobreží neďaleko mesta Ålesund a jeho súčasťou je aj svetoznámy Geirangerfjord. Lyžiarska turistika a skialpinizmus sa sústredí najmä do kopcov okolo známeho Hjørundfjordu. Sunnmøre však okrem populárnych túr ponúka aj množstvo skrytých čarovných zákutí, o ktorých vie len zopár zasvätených. Chceš navštíviť niektoré z nich? Alebo máš chuť na tamojšiu verziu viacdňového prechodu v štýle haute route? Alebo ťa láka dobrodružná predstava, v ktorej nastupujeme na túry do odľahlých kuloárov priamo z paluby člna? Potom si v Sunnmøre na správnom mieste! Viac informácií a fotiek z oblasti nájdeš v článku Sunnmøre.

Termíny skialpinistických pobytov na sezónu 2024:    22-29.3. (plný)    30.3.-6.4. (plný)    7-14.4. (plný)

 • až 8 osôb
  1550 Eur / osoba
Darovať zážitok

Lyngenský polostrov sa nachádza na severe krajiny neďaleko mesta Tromsø. Severná časť oblasti ponúka viacero možností pre populárne ľahšie až stredne ťažké lyžiarske túry. Pokiaľ chceš zažiť trošku viac dobrodružstva a užiť si pri tom ticho hôr, zamierime do južnej časti polostrova, kde navštívme zákutia ako napríklad Miesto božského pokoja a potom sa rozhliadneme z najvyššieho kopca Jiehkkevarri, ktorý má prezývku Mont Blanc Severu. Alebo ťa láka skúsiť si, aké je to bývať na lodi a podnikať túry priamo z jej paluby? Niet lepšej destinácie pre ski & sail akcie, než sú ostrovy a sústrovia okolo Lyngenu! Preskúmame nedotknuté snehové pláne odľahlých kopcov, kam sa inak akou loďou nedá dostať a zakúsime pri tom život moreplavcov v arktických vodách.

 • až 6 osôb
  cena dohodou
Darovať zážitok

Centrom skialpinizmu a lyžiarskej turistiky na Lofotoch je ostrov Austvagøya, na ktorom sa nachádza aj najvyšší vrchol celej oblasti - Higravstinden (1146 m). Kopce na Lofotoch sú v porovnaní s inými oblasťami relatívne nižšie, čo však nič neuberá na ich atraktivite. Možno práve naopak - kratšie túry, častokrát prístupné len člnom, a silne spektakulárne prostredie dáva tejto oblasti jedinečné čaro.

 • až 6 osôb
  cena dohodou
Darovať zážitok

Senja sa nachádza v arktickej časti Nórska JZ od mesta Tromsø. V porovnaní s neďalekým ultrapopulárnym Lyngenom alebo Lofotami ide o oázu horského ticha a pokoja. Nedotknutá príroda a rozsiahla severská divočina poteší všetkých milovníkov skialpového dobrodružstva. Malebné rybárske dedinky v tradičnom štýle len dotvárajú neopakovateľnú atmosféru tohto prekrásneho klenotu Nórska.

 • až 6 osôb
  cena dohodou
Darovať zážitok

V oblasti Jotunheimen tróni najvyšší kopec Nórska - populárný Galdhøppigen (2469 m). Okrem neho tu sídlia ďalšie horské velikány, ktoré tvoria pekné terény pre ľahšiu lyžiarsku turistiku. V porovnaní s prímorskými oblasťami nejde o dychberúce scenérie, no pocit spätosti s rozsiahlou severskou divočinou je tu silný a ponúka opäť o niečo odlišný zážitok. Dravé rozvodnené rieky stekajúce do vnútrozemia krajiny v jarných mesiacoch len umocňujú intenzívny zážitok z tejto zaujímavej časti Nórska.

 • až 6 osôb
  cena dohodou
Darovať zážitok

Ľadovec Jostedalsbreen a jeho bezprostredné okolie ponúka pekné jednodňové túry ako aj viacdňové prechody. Relatívne plytké terény nekladú vysoké nároky na techniku lyžovania, no previera tvoju kondičku. Odmenou však bude nefalšovaný zážitok z pravej severskej divočiny.

 • až 6 osôb
  cena dohodou
Darovať zážitok

Hurrungane je malé pohorie situované pár desiatok kilometrov na JV od ľadovca Jostedalsbreen. Pohorie svojmu pomenovaniu vďačí ostrým štítom pokrytým strmými ľadovcami, z ktorých do dolín často hučia padajúce seraky a lavíny. My sa však báť hnevu týchto divožienok nemusíme. Na dominantné kopce oblasti vedú aj bezpečné trasy, počas ktorých opäť raz žasneš nad tým, akou rozmanitou krásou oplýva Nórsko. Opäť niečo iné, opäť niečo nádherné. Určite jedna z oblastí, ktorú na svojich skialpových potulkách krajinou trolov nemôžeš vynechať!

 • až 6 osôb
  cena dohodou
Darovať zážitok