Otestuj svoje limity v strmých alpských vertikálach...

Tre Cime di Lavaredo patria k najznámejším dolomitským štítom. Klasické výstupové trasy na všetky tri z nich vedú z južnej strany a ich obťažnosť sa pohybuje okolo stupňa III-IV. Severné steny ponúkajú náročnejšie lezecké cesty, no aj tam sa nájdu pekné leziteľné línie pre všetkých tých, ktorí chcú zakúsiť príchuť dolomitu. Ak máš za sebou zopár ľahších lezeckých ciest v Tatrách a chceš na vlastnej koži vyskúšať lezenie v tomto legendárnom masíve, môžeme spolu vyliezť na vrchol Cima Grande Dibonovou hranou (klasifikácie V). Ak si do chladných severných vertikál netrúfaš, môžeme na Veľkú, Malú alebo Západnú Čimu vystúpiť ľahšími normálkami z južnej strany.

 • osoba
  cena dohodou
 • osoby
  cena dohodou
Darovať zážitok

Južná stena Marmolady patrí k najkrajším a najvážnejším dolomitským stenám. Aj najľahšie cesty tu vyžadujú výbornú fyzickú kondíciu a zvládnutú techniku lezenia v 7. stupni. Pokiaľ ťa neláka žiadna lezecká výzva v južnej stene, no chceš sa zblízka pokochať jej krásou a navštíviť hlavný vrchol, môžeme na Marmoladu vystúpiť peknou ferátou zo západnej strany. S nástupom cez malebnú dolinu Ombretta a zostupom cez ľadovec na severnú stranu ide o jednu z najkrajších a najkomplexnejších túr v Dolomitoch.

 • osoba
  cena dohodou
 • osoby
  cena dohodou
Darovať zážitok

Langkofel (taliansky Sassolungo) je jedným z najväčších masívov v západnej časti Dolomitov s množstvo ľahších aj ťažších horolezeckých výstupov. Medzi klasiky patrí Dimaiova cesta v 700 metrov vysokej východnej stene Grohmannspitze, ktorá ponúka pekné vyrovnané lezenie v obtiažnosti III-IV. Ďalším skvostom podobnej náročnosti je traverz Funffinger Spitze - vzdušné lezenie cez päť veží pripomínajúcich prsty obrov. No a chýbať nesmie ani dlhá komplexná túra na samotný najvyšší vrchol masívu - Langkofel.

 • osoba
  cena dohodou
 • osoby
  cena dohodou
Darovať zážitok

Okolie Chamonix ponúka nespočetne veľa možností pre skalné lezenie v ľahších aj náročnejších stenách. Či už v ľahko dostupných slnečných stenách Aiguille du Midi, gigantickej veže Grand Capucin alebo krásnych Aiguille du Chamonix nad chatou Envers. Možností je veľa a na svoje si tu príde takmer každý...

 

 • osoba
  cena dohodou
 • osoby
  cena dohodou
Darovať zážitok

Wilder Kaiser, Hochkönig, Berchtesgaden, Lofer a mnohé ďalšie oblasti SV vápencových Álp ponúkajú najlepšiu skalu široko-ďaleko. Od lezenia športových viacdĺžok nad azúrovými jazerami a zelenými lesmi až po dobrodružnejšie cesty v odľahlejších horských zákutiach. A to všetko len 3-4 hodiny jazdy autom zo Slovenska - ideálna destinácia na predĺžený lezecký víkend s horským vodcom!

 • osoba
  cena dohodou
 • osoby
  cena dohodou
Darovať zážitok