Objav čaro vzdušných hrebeňov...

Východný hrebeň Žabieho koňa patrí ku kultovým tatranským hrebeňovým túram. Začneme na Popradskom plese a po rozohrievacej prechádzke Mengusovskou dolinou začneme maturovať prvou ľahkou lezeckou časťou. Následným zlaňáčikom do Žabieho sedla sa dostaneme na samotný hrebeň. Po vzdušnej hrane jednou nohou na Slovensku a druhou nohou v Poľsku sa po pár dĺžkach lezenia dostaneme na vrchol, odkiaľ si vychutnáme krásne výhľady na najväčšie tatranské pleso - Morské oko. Potom prebehne druhá maturitná skúška zo zlanovania do Vyšného Žabieho sedla, odkiaľ zostúpime strmým chodníčkom naspäť do doliny.

 • osoba
  400 Eur
 • osoby
  460 Eur
Darovať zážitok

Východiskom na Ošarpance je Popradské pleso. Z mrazivého ranného tieňa Zlomiskovej doliny výjdeme do slnečnej Kotlinky pod Dračím sedlom, odkiaľ komínom nastúpime na samotný hrebeň Ošarpancov. Príjemným rôznorodým lezením postupne prelezieme z Malého na Prostredný a ďalej na Veľký Ošarpanec, z ktorého následne zlaníme do Dračej štrbiny. Odtiaľ ľahko zostúpime naspäť do doliny. Ak budeš rýchly, môžeme túru z Dračej štrbiny napojiť na Korunu Vysokej, čím absolvujeme jednu z najkrajších a najdlších hrebeňových túr v Tatrách.

 • osoba
  400 Eur
 • osoby
  460 Eur
Darovať zážitok

Koruna Vysokej v sebe zahŕňa vzdušný hrebeň spájajúci Dračí štít, Vysokú a Ťažký štít. Ide o dlhý komplexný prechod, na ktorý je potrebná dobrá fyzická kondícia. Začneme z Popradského plesa a Zlomiskovou dolinou prejdeme cez Kotlinku pod Dračím sedlom do Nižnej štrbiny pod Dračou ihlou. Odtiaľ začína samotné lezenie po hrebeni, ktoré nám na Dračom štíte spestrí aj nejaké to zlanovanie. Následne prejdeme cez oba vrcholy Vysokej až na záverečný Ťažký štít, z ktorého cez Kohútik zostúpime ku Chate pod Rysmi a ďalej na Popradské pleso.

 • osoba
  420 Eur
 • osoby
  460 Eur
Darovať zážitok

Martinovka nesie názov podľa Alfreda Martina, ktorý tento dlhý hrebeň preliezol už v roku 1905. Populárna skrátená varianta túry začína v Litvorom sedle, odkiaľ sériou vežičiek a štrbín vylezieme na Zadný Gerlach. Z neho zostúpime do Gerlachovského (Tetmajerovho) sedla, z ktorého začína najkrajšia časť celej túry. Krochkajúc blahom doliezeme až ku vrcholovému krížu na hlavný vrchol. Na zostup využije klasickú trasu cez Velickú alebo Batizovskú próbu. Pokiaľ si hrebeňový fajnšmeker so skúsenosťami s lezením a dobrou kondíciou a máš rád výzvy, môžeme si dať celú hrebeňovku až z Poľského hrebeňa s bonusovým Velickým a Litvorovým štítom.

 • osoba
  420 Eur
 • osoby
  460 Eur
Darovať zážitok

Vidlový hrebeň patrí k náročnejším hrebeňovkám, preto sú nevyhnutné základné skúsenosti s lezením  na skale. Ak však nemáš strach z výšok a čo-to si už na tatranských hrebeňoch zažil, odmenou bude parádna adrenalínová túra s peknými lezeckými pasážami a nejakým tým zlaňáčikom. Túru zvyčajne absolvujeme v smere z Lomnického štítu na Kežmarský štít. Štartovacím bodom je Lomnické sedlo, kam sa vyvezieme prvou lanovkou. Keď budeme dostatočne rýchli, v pohode stihneme lanovku zo Skalnatého plesa naspäť dole do Lomnice.

 • osoba
  420 Eur
Darovať zážitok

Na populárny Slavkovský štít vedie značkovaný chodník. Ak sa však chceš vyhnúť dlhému a trochu nezáživnému turistickému chodníku, môžeme vrchol spojiť s parádnou hrebeňovou túrou s nástupom zo Slavkovského sedla. Ide o ľahšiu hrebeňovú túru, takže nemusíš mať obavy ani v prípade, že si podobnú hrebeňovku ešte neabsolvoval.

 • osoba
  400 Eur
 • osoby
  460 Eur
Darovať zážitok

Hrebeň Solísk patrí k stredne náročným hrebeňovým túram. Túru absolvujeme v smere z Bystrej lávky na Predné Solisko, aby sme sa zlanovaním neukrátili o najkrajšie lezecké pasáže. V porovnaní s vyššie spomínanými túrami ide o menej populárny hrebeň, čo však nič neuberá na jeho kráse. Práve naopak - ak patríš k ľuďom, ktorí majú v horách radi samotu, táto túra bude pre teba to pravé orechové!

 • osoba
  400 Eur
 • osoby
  460 Eur
Darovať zážitok

Hrebeň Hrubé (ľudový názov Hrubô) oddeľuje Hlinskú dolinu od Nefcerky. Ide o vyše dva kilometre dlhý náročný hrebeň, takže základom úspechu je výborná fyzická kondícia a skúsenosti s hrebeňovkami uvedenými v zozname vyššie. Východiskom na túru je Podbanské, odkiaľ si uľahčíme prístup Kôprovskou dolinou na horských bicykloch. Nasleduje botanicky zážitkový nástup na samotný hrebeň, ktorý začína Hrubou kopou. Ďalej nás čaká nekonečná séria veží a vežičiek s najvyššou Terianskou vežou. Hrebeňovku zakončíme v Zadnej Terianskej štrbine pod Hrubým vrchom, odkiaľ zostúpime naspäť do Kôprovskej doliny ku bicyklom a na Podbanskom zregenerujeme v najlepšom slovenskom wellnesse.

 • osoba
  460 Eur
Darovať zážitok