Spoj skialpové radovánky s cestovateľskými zážitkami a navštív ďalšie zákutia našej prekrásnej Planéty...

Gruzínsko leží na úpätiach prekrásneho Kaukazu, ktorý narozdiel od preplnených komerčných Álp stále dýcha divokou horskou atmosférou. Pokiaľ preferuješ freeride alebo ľahké lyžiarské túry s nástupmi zo strediska, zavítame do Gudauri alebo Tetnuldi, kde si naservíruje poriadnu porciu prvotriedneho prašanu. Ak máš kondíciu a aké-také skúsenosti so skialpinizmom, môžeme sa pozrieť do oblasti Kazbeku alebo na vážnejšie kopce okolo Mestie. Okrem prekrásnych horských scenérií spoznáš malebné horské dedinky s ich milými pohostinnými obyvateľmi a ochutnáš výbornú gruzínsku kuchyňu. Skrátka, skialpová dovolenka v Gruzínsku ušitá na mieru so všetkými jej lahodnými ingredienciami.

  • až 5 osôb
    cena dohodou
Darovať zážitok

Málokto tuší, aké skvelé terény na horské lyžovanie ponúka pre nás ešte stále exotická krajina, akou je Irán. V Alborzskom pohorí nad Teheránom sa nachádzajú strediská s výbornými možnosťami na lyžovanie vo voľnom teréne za tretinovú cenu oproti alpským rezortom. Milovníkov odľahlej divočiny očarí oblasť druhého najvyššieho iránskeho masívu Alam Kuh, ktorá ponúka zaujímavé terény pre ľahké a stredne náročné lyžiarske túry. No a ak zatúžiš rozhliadnuť sa z najvyššieho kopca Iránu Damavand a zlyžovať tento aktívny vulkán, s trochou kondičky a aklimatizácie to môžeme zvládnuť za pár dní. Samozrejme, okrem kopcov si počas oddychových dní doprajeme aj trochu kultúry a navštívime krásne zdobené mešity, rozkvitnuté záhrady a orientálne paláce. Jednoducho - príjemné spojenie skialpinistických dobrodružstiev s cestovateľskými zážitkami.

  • až 5 osôb
    cena dohodou
Darovať zážitok

Pohorie Cordillera Blanca ponúka pekné terény na stredne náročné až náročné skialpinistické túry. Vďaka výhodnej východiskovej polohe mesta Huaráz, ktoré sa nachádza na úpätí hôr vo výške 3100 metrov, a vďaka fungujúcej logistike patria okolité päť- a šesťtisícovky k relatívne ľahko dostupným. Ak ťa teda láka zlyžovať svoju prvú šesťtisícovku, Peru je tou správnou voľbou. Navyše, okolie Huarázu ponúka možnosti na ďalšie outdoorové aktivity, takže ak budeme mať čas a chuť, môžeme si náš pobyt spestriť napríklad jazdou na horských bicykloch v pohorí Cordilerra Negra či skalným lezením v niektorej z okolitých oblastí. A pri tom všetko na nás bude zovšade dýchať farebná atmosféra peruánskej kultúry...

  • až 3 osoby
    cena dohodou
Darovať zážitok